FUE Saç Ekimi


FUE (Follicular Unit Extraction) Saç Ekimi Nedir?

 

Türkiye’de ve Dünyada uygulanan FUE saç ekim (Follicular Unit Extraction), saçı alırken ve alınan saçı ekerken doğal sonuçlar üreten işlemidir. FUE ile tüm saç ekimi işlemlerinde olduğu gibi saçlı bölgeden tek tek alınan canlı saç köklerinin; yine tek tek başın saçsız bölgesine transferinin gerçekleştirilmesi işlemidir.

FUE ve FUT Yöntemlerinin Farkları Nedir?
Saç ekimi
nde uygulanan diğer teknik olan FUT yönteminden farklı olarak bu yöntemde foliküler üniteler(greftler) doğrudan derinin kök seviyesinden çıkarılır. FUE’de donör yani verici alanda neşter kullanılmaz, dikiş atılmaz ve köklerin alındığı bölgede bir iz kalmaz. Hastaya hiçbir komplikasyon yaratmadan, günlük yaşamından alıkoymadan saçsızlık sorunu çekenleri yeniden saçlarına kavuşturur. FUE’de ve FUT’ta çıkarma yöntemleri farklıyken elde edilen köklerin yeni yerlerine yerleştirilmesi tamamen aynıdır. Bu yöntemle Sakal Ekimi de yapılmaktadır.

Saç Dökülmesi Problemi
Saçsızlık yani saç dökülmesi problemi 18 yaşından itibaren her dokuz erkekten birini tamamen saçlarını kaybetmesi olarak etkileyen, tüm erkeklerin hayatları boyunca en azından saçların seyrelmesi olarak hayatını kısmen etkileyen, kişiyi hem fiziksel hem de etkileri açısından ruhsal bir sorundur.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu’nun (FUE) seçilmesi gereken durumlar
Operasyondan sonra zaman zaman başın tamamı traş edilmek isteniyorsa FUE tedavisi uygundur. Çünkü FUT ile saç ekimlerinde ense bölgesinde ince bir şerit halinde iz kalır. Eğer saç 0 a veya 1 e vurulmazsa iz belli olmaz ancak 0 a veya 1 e vurulursa iz belli olur. Eğer kapatılacak alan az ise yani dökülme yeni başladıysa genellikle FUE tekniği tercih edilmektedir. Mesela şakak açıklıkları, yanık iz tedavisi gibi tedavilerde FUE tercih edilmektedir. Çok genç ve cilt elastikiyeti çok yüksek hastalar geniş skar geliştirme eğiliminde olduklarından FUE tercih edilir.


FUE Saç Ekimi İşleminin Aşamaları
Önce ense saçlarının tıraş edilmesi ile başlanır. Diğer yönteme göre daha geniş bir alan hazırlanması gerekir. Köklerin alınacağı bölge lokal anestezi yapılarak uyuşturulduktan sonra çok ince iğnelerle köklere tek tek girilerek çıkarılır. Bu metod ile elde edilen greftler foliküler ünitelerden oluşmaktadır ve üzerinde bir işlem yapılmasına genellikle gerek yoktur.

 
FUE Saç Ekimi hakkında bilgi almak için bizi arayın:

+90 553 029 4568İletişim

İletişim Formumuzu doldurun, Saç Ekimi danışmanımız en kısa sürede sizinle irtibata geçecektir
Bizimle iletişme geçin


Mutlu Hastalarımızın Söyledikleri


İşlemi yaptırmadan önce ağrım acım olacak mı, normal hayatıma nasıl devam edeceğim, saç ekildiği belli olacak mı diye bir sürü korkum ve sorum vardı. Çok şanslıyım ki bu kadar profesyonel bir yere denk geldim. O kadar stres yaptığım işlemi güle oynaya atlattım diyebilirim. Tüm Avicenna Saç Ekim ekibine teşekkürlerimi sunuyorum.

Hasan H.

- 10 Mayıs 2016

Saç Ekim konusu hakkında yüzlerce makale okuyup araştırmalar yaptım fakat bir türlü ilk adımı atamamıştım. İstanbul’dan bir arkadaşım 4 ay önce İstanbul da Avicenna Saç Ekim Merkezinde; saç ekimi yaptırdığını ve sonuçlardan çok memnun olduğunu belirtti . Avicenna saç ekim ekibinin sonuçlarını görünce İstanbul’da merkezlerinde ziyarete gittim ve şimdi daha sağlıklı saçlarım var; teşekkürler.

Mustafa D.

- 28 Ekim 2016

Almanya’da yaşıyorum ve Avrupa’ da saç ekim ücretleri çok uçuk fiyatlarda İnternet üzerinden Avicenna Saç Ekim ekibi ile temas kurdum ve saçlarıma tek seansta 8000 greft nakil yapıldı. Sonuçlardan ve ücretlerden çok memnunum. Teşekkürler Avicenna Saç Ekim ekibi .

Ayhan Y.

- 12 Aralık 2016